28 January 2013

Norgine Pharmaceuticals, 18 ülkeden yaklaşık 350 kişinin katılacağı yüzüncü yıl kyutlamalarınınbir arçası olarak bir takım kurma etkinliği talp etmiştir. Bulunduğu yere bakmaksızın, herkesin marka ve şirketin geçmişi ile geleceğinin önemli bir parçası olduğuan dair ortak vizyonun paylaşıldığı bir deneyim aramaktaydılar.

Catalst Global'in ortağı olan Catalyst Dream Team Güney Afrika, orijinali Catalyst Global'e ait bulunan dünyanın en popüler takım kurma etkinliklerinden birisi The Big Picture a dayanan epik oranlı bir başyapıt ortaya koymaktadır...

The Big Picture, grubu entegre etmek ve bigrubunbir arada hareket etmesini sağlamak amacının yanı sıra, konferans başlangıcındaki resmi havayı yumuşatmak üzere kutlamalara da uygun gelecek bir etkinlik arayışındaki Norgine Pharmaceuticals firması tarafından ideal çözüm olarak seçilmişti. Firma, etkinlik sonrasında da etkilieri devam edecek şekilde, işbirliği halinde çalışmaya dayalı, kapsayıcı ve elle tutulur bir şeylerin ortaya çıktığı bir aktivite talebinde bulunmuştu. The BIG PICTURE tüm bu kriterleri birebir karşılamaktadır.

Etkinlik öncesinde bu gerekliliklerin anlaşılması amacıyla Dream Team Catalyst, Norgine Pharmaceuticals ile çalışmaalrda bulunmuştur. Firma hakkında araşatırmalar yapılmış, liderlik ekibiyle görüşmeler sağlanmış ve organizasyonun tüm seviyelerindeki personel hakkında veri temini sağlanmıştır. Daha sonrasında Catalsyt Global tasarımcıları, şirketin 100 yıllık başarısını şirket değerlerini, ürünlerini, ikonlarını, dönüm noktalarını ve tutkularını ortaya koyacak şekilde şirketi her yönüyle tarif eden bir dijital imaj oluşturmaktadırlar. Takımlardan, kendilerine verilen boya ve diğer sanatsal malzemeyi kullanarak büyük bir sanat eseri yapmaları istenmektedir.

Konferansın ilk gününde katılımcılar 64 takıma ayrılmıştır. Tüm bu takımlar, 128 bezden oluşan bu büyük projeyi tamamlamak için birlikte çalışmak zorundadırlar. Tüm takımların, bu devasa sanat eserini mükemmel bir biçimde hazırlanmasını sağlamak amacıyal tam oalrak neyin çizileceğini ve sonrasında da nasıl boyanacağını tespit etmek için diğer ekip üyeleriyle iletişim halinde olması ve işbirliğ halinde çalışması gerekmektedir. Katılımcıların çoğu, ortak bir dil konuşmamakta olup vermek istedikleri mesajın açık ve etkili bir şekilde verilmesini sağlamak üzere yenilikçi yöntemler yaratması gerekmektedir. Tüm bezler boyandığında, ekibimiz ayrı ayrı kanvasları önceden ayarlanan yapıda bir araya getirmekte ve üç günlük konferans boyunca AV ekranlarından bu gösterilmektedir. Ertesi gün kahvaltısı sonrasında, resim piroteknik gösteri ve Afrikalı dansçı ve şarkıcıların arasında katılımcılara gösterilmektedir.

Etkinlik büyük bir başarıyla tamamlanmıştır. Büyük Resmin ortaya konmasıyla ., ne denli muhteşem bir çalışma olduğu hayretler içerisinde izlenecektir. Grup üyeleri gösterdikleri gayret sonunda ortaya çıkan bu inanılmaz eseri gördüğünde sevinç gözyaşlarına hakim olamayacak ve bunu kucaklaşmalar sevinç gösterileri takip edecektir. Ve aynı zamanda bu etkinlikten elde ettikleri kazanımları işyerlerinde uygularlarsa önlerine gelecebilecek fırsatlara yönelik bir öngörü de kazanacaklardır.

Bu etkinlik sayısız uluslararası ödül kazanmış olup şirket içinde şimdiye kadar ki en iyi takım kurma etkinliği olarak kabul edilmektedir.